Tuz Yüklü Kamyonun Kayması Faciayla Sonuçlandı: Otomobilde 2 Yaralı!

Olay, Güvercintepe Mahallesi Gökdemir Sokak’ta saat 12.00 sıralarında gerçekleşti. İBB’ye ait tuz yüklü 2 kamyon, yokuş çıkarken henüz belirlenemeyen bir nedenle kaymaya başladı.

Bu sırada kamyon, arkasında seyir halinde olan sürücü kursuna ait otomobile çarptı ve kamyonda bulunan tuzlar otomobilin üzerine döküldü. Araç kullanılamaz hale gelirken, otomobilde bulunan 2 kişi araç içerisinde mahsur kaldı.

Yaralılar, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan yaralılar, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza nedeniyle sokağın trafiğe kapatıldığı ve yola dökülen tuzların belediye ekipleri tarafından temizlendiği belirtildi. Tanıklardan Veli Çimen, “Kamyon yukarıya çıkıyordu, vitesi mi takamadı, sonra geri geri gitmeye başladı. Arada otomobil varmış araç da arada sıkışmış. Burada koştuk, yaralanan vardır diye. Otomobilde iki bayan vardı, onları dışarıya çıkarttık. Aracın içerisi komple zaten tuz doluydu. İnşallah kötü bir durum yoktur” şeklinde konuştu. Başka bir çevre sakini ise, “Kamyon önden gelmiş sanırım. Birisi de arkadan geliyordu, araç ikisinin arasında sıkışmış galiba. Tuz da arabanın üzerine dökülmüş. Ben geldiğimde kadın yerdeydi, çıkarmışlardı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x