Trabzonspor – Fenerbahçe maçı sonrası Kasımpaşa ve Murat Sancak’tan geçmiş olsun mesajı

Süper Lig’in 30. haftasında Fenerbahçe, Trabzonspor’u deplasmanda 3-2’lik skorla yendi. Maç sırasında ve sonrasında çıkan olaylar ise gündeme damga vurdu. Konuyla ilgili Kasımpaşa ve Adana Demirspor eski başkanı Murat Sancak’tan geçmiş olsun mesajı geldi.

KASIMPAŞA: BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR

Kasımpaşa’dan yapılan açıklama şu şekilde;

“Dün gece iki güzide kulübümüz Trabzonspor ve Fenerbahçe arasında oynanan maçtaki olaylar bizleri derinden üzmüştür.

Bu iki kulübümüzün yöneticilerinin iyi niyetli çaba ve gayretleri ile daha da büyümeden sonlandırılan bu olayların sorumlularının tespit edilmesi Türk futbol camiasının en büyük dileğidir.

Kasımpaşa Spor Kulübü olarak gerek Fenerbahçe’ye ve gerekse Trabzonspor’a en içten geçmiş olsun dileklerimizi iletir bu müessif olayda kendileri ile beraber olduğumuzu belirtiriz.”

MURAT SANCAK: HERKESİN DAHA DUYARLI OLMASI LAZIM

Adana Demirspor eski Başkanı Murat Sancak da duruma kayıtsız kalmadı ve sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

“Futbol şovdur. İyi olan kazanır, iyi olmayan kaybeder. İki takım da iyiyse beraberlikle sonuçlanır. Taraftar da kendi takımı kazansın ve mutlu olsun ister ama maalesef istediğimiz bazen olmuyor ama futbol dünyanın en güzel oyunlarından biridir. Uğraşırız, çocuklar ve hanımefendiler de bu oyuna iştirak etsinler ki daha bir aile ortamında geçsin. Dün akşam Trabzonspor – Fenerbahçe maçında olan olaylardan ne Trabzonspor ve Fenerbahçe ne de diğer futbolseverlerin hoşnut olmadığını düşünüyorum. Bu olayların bir daha hiçbir stadyumda yaşanmaması için herkesin daha duyarlı davranmasını diliyorum. Trabzonspor ve Fenerbahçe camialarına geçmiş olsun dileklerimi iletir, her iki tarafın da daha sağduyulu davranması için gayret göstermelerini ve aynı gayretlerin diğer kulüp taraftarları ve yönetimlerin de göstermeleri, Türk futbolumuz adına iyi olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x